KTO JE CRASPEDIA

"If you think you can or you can't, you are right."

Som Petra Espaulella, zakladateľka Craspedia Weddings.

 

Po pár klasických kancelárskych zamestnaniach ma pred pätnástimi rokmi zlákala práca letušky a tak som sa dostala za hranice Slovenska. Na dobu takmer desiatich rokov sa mojim domovom stali krajiny ako Švédsko, Sardínia a Škótsko. Čerešničkou na torte a poslednou zastávkou bolo Španielsko.

Vo Švédsku som spoznala môjho vtedy budúceho teraz bývalého katalánskeho manžela, na Sardínii som sa opálila, v Škótsku som savydávala a v Španielsku porodila naše dve hnedooké deti. Až som sa nakoniec vrátila do rodnej zeme, kde si vychutnávam chuť bryndzových halušiek a poctivé štyri ročné obdobia a čerpám skúsenosti z mojich potuliek.

Ani neviem ako to kedysi prišlo, asi sme sedeli s babami na balkóne a veselo štebotali, keď som si v nejakom ženskom časopise prečítala článok o doposiaľ nie tak známych profesiách. Tam to bolo – organizátorka svadieb. Všetko čo som si k tomu prečítala ma uchvátilo. Vtedy som sa rozhodla – toto je to, čo chcem v živote robiť! ORGANIZOVAŤ SVADBY!

Nuž, a možno ma raz spoznáte natoľko, že si poviete, že áno, Petra taká je, raz keď si niečo zaumienim, idem po tom ako drak. Moje police sa zaplnili knihami o organizácii svadieb, dekoráciách, rozpočtoch. Zúčastnila som sa všetkých svadobných výstav a veľtrhov po celom Škótsku, spravila som si medzinárodný kurz, ktorý mi priniesol titul International Event and Wedding Planning Professional. Všetka teória bola doklepnutá. Pomedzi to sme sa presťahovali do Španielska, kúsok od krásnej Barcelony. Ja tehotná, po španielsky či katalánsky som nevedela ani pol slova, bez žiadnych skúseností. Tieto skutočnosti ma ale neodradili :)
Dala som sa na kurz katalánčiny, urobila prieskum všetkých svadobných dodávateľov v okolí a všetkých svadobných agentúr, ktoré som kontaktovala s prosbou o dobrovoľnú spoluprácu. 

A tak ako platí citát: „Či si myslíš, že to zvládneš alebo nezvládneš, máš pravdu.“ Mne sa podarilo nadviazať spoluprácu s jednou z najuznávanejších svadobných agentúr Reviva Weddings. 

Takto sa v roku 2010 začala moja kariéra svadobnej organizátorky v oblasti Barcelony. Laura, majiteľka spoločnosti Reviva Weddings, mala základňu na juhu Španielska, v Marbelle a na základe dopytu klientov po svadbách aj na severe sme si navzájom pomohli.

Ona mi posunula klientov, ja som zorganizovala svadby. 

V roku 2015 sme kvôli mojej clivote za domovinou prišli žiť na Slovensko. Ďalšie dva roky som doorganizovala svadby v Barcelone zo Slovenska.

Po mojom rozchode s mužom som časovo nestíhala riešiť španielske svadby a tak som presedlala na svadby slovenské. Niečo mi ale chýbalo. Myslela som si, že je tu nedostatok svadobných priestorov, špekulovala som nejaký zriadiť. Ale nakoniec som si uvedomila, že to nie je to, čo mi chýba. Mne chýba španielska klíma, olivy, vôňa mora a paelly. A keďže chcem žiť na Slovensku a svadby v Španielsku som organizovala iba pre iné národnosti, mám obrovskú chuť sprostredkovať tento zážitok aj Slovákom. So svojim slovensko – anglicko – španielskym tímom pre Vás vieme pripraviť svadbu akú ste ešte nezažili.

Neobanujete :)

pink-watercolor-painted-paper-texture-ba

KONTAKTUJTE NÁS

Tel.: +421 911 558 199

E-mail: info@craspediawedding.com

© 2020 Craspedia Wedding