Search

Svadba v Barcelone - je to dobrý nápad?

Updated: Aug 3, 2020

Mať svadbu v Španielsku vyzerá ako komplikovaná vec. Vybaviť dokumenty na diaľku, nájsť to správne miesto, prepraviť tam všetkých hostí... A vôbec, prečo to spraviť, keď máme na Slovensku krásne miesta na svadbu. Nuž takto... ja som to zažila a poviem vám, neviem na to zabudnúť :) Na každú jednu svadbu, ktorú sme vytvorili, každé fotenie, kde sa ženám jemne zvlnia vlasy od prímorského vzduchu a muži si zapnú košeľu o gombík nižšie. Táto uvoľnená atmosféra mi nedá nechcieť tvoriť svadby v tom slnkom obliatom kraji.


Španielsko je veľmi zaujímavá krajina. Ukrýva v sebe nespočetné množstvo malebných starobylých dediniek, vinohradov, či olivovníkových sadov, krásnych pláží a výhľadov. Pre milovníkov pamiatok je tu mnoho veľkolepých katedrál, hradov a iných historických skvostov.Mňa z celého Španielska však najviac dostal jeho severo-východný kútik, nazývaný Katalánsko. Tento kúsok zeme má všetku tú španielsku krásu a k tomu všetkému je z jednej strany obklopený stredozemným morom, z ďalšej strany Pyrenejami a celý je popretkávaný čarovnými údoliami.Tento kúsok Španielska v sebe navyše ukrýva ešte jeden diamant – Barcelonu.Barcelona je... ako to povedať... je nezabudnuteľná! Je to zatiaľ najkrajšie a najpozoruhodnejšie mesto, ktoré som kedy navštívila. Je to živé mesto s výbornou klímou počas celého roka. Je to mesto, kde ste všetci vítaní. Mesto, v ktorom si každý nájde čo potrebuje a čo má rád. A čo je najlepšie, v jej blízkosti sú roztrúsené úžasné svadobné miesta, ktoré uspokoja rôzne chute a štýly.Páči sa vám predstava svadobného obradu v majestátnom kostole na slnkom rozžiarenom námestí, alebo vás viac vystihuje malebný kostolík uprostred vysokých oleandrov? Páči sa vám svadba na starom vidieckom sídle obklopenom pomarančovníkmi alebo siahajú vaše sny skôr na hrady a zámky? Alebo vás viac vystihujú moderné luxusné vily, vynovené štýlové industriálne miesta, vinárne či rozľahlé golfové rezorty? V Katalánsku nájdete to, čo je Vaše, pod to sa podpíšem :)Na čo sa teda môžte tešiť:

  • Táto časť sveta je obdarená výborným, slnečným počasím počas väčšiny dní z roka.

  • Katalánsko susedí s Francúzskom a európskym miništátom Andorrou. V minulosti bolo okupované Maurskými kmeňmi a Francúzmi, čo malo za dôsledok, že je v tejto časti vybudovaných približne 600 hradov, ktoré dodnes stoja a sú využívané hlavne na svadby. Svadba na hrade s výhľadom na more, celkom romantické, nemyslíte?

  • Barcelona je jednou z najväčších európskych metropol na stredozemnom pobreží. Je domovom Gaudiho a Daliho architektúry, fascinujúcej kultúrnej histórie či nočného života.

  • Veľa ľudí sa rozhodne vziať sa v starom vidieckom sídle (Finca, Masia, Hacienda). Tieto ich typické krásky sú v súkromnom vlastníctve a sú k dispozícií hlavne na svadby. Väčšina z nich ponúka aj ubytovanie, čiže sa celá svadba deje pod jednou strechou a klienti, spolu so svadobnými hosťami, si často svadbu spájajú aj s krátkou dovolenkou.

  • A aby sme neopomenuli ďalšiu dôležitú vec, v Katalánsku nájdete jedny z najkrajších pláží v Európe! Či už hľadáte pokojné piesočnaté pláže, schované kútiky, alebo máte radšej drsné skalnaté útesy s prenádherným výhľadom, to všetko tu čaká na vás.

  • No... a kapitola sama o sebe je ich skvelá kuchyňa. Voňavé ovocie, zelenina, španielske šunky od výmyslu sveta, rôzne tortilly, paelly, morské delikatesy... Mmmm, mňam.. ale o tom nabudúce...

Ak sa vám nápad svadby v Barcelone páči, ale máte pochybnosti o tom ako zvládnuť všetko okolo nej, nezúfajte. Nemusí Vás vyjsť drahšie ako na Slovensku a s celou organizáciou vám veľmi radi pomôžeme.


62 views0 comments